Jdi na obsah Jdi na menu
 


Do roka a do dne II.

6. 4. 2008

aneb

stručná informace o tom,

co důležitého popř. zajímavého se u nás stalo za uplynulý rok

Kerberos Rex z Gipova, 2. roky

V návaznosti na můj předchozí článeček, který jsem napsala v roztrpčení nad tím, že jsem musela kvůli vrozené vadě „papírového“ psa, nechat vykastrovat naprosto zdravého „bezpapíráka“ Falka (Falimu totiž Rexík občas voněl jako holka a Rex tak byl často Falkem obtěžován), musím dodat, že kastrace Falka přinesla i další pozitiva (např. to, že si Fali přestal okusovat svou srst), ale i velkou nevýhodu - Falča přibral 8 kg ... v létě začal mít po delším pěším výletě problémy s klouby a tak se začal šetřit a kilča se na něj začínala nalepovat L.

Falko s medailí :-)

V září 2007 Rex absolvoval svod a Ráďa si ho vystavil na Klubové výstavě CHP ve třídě „Mimo konkurenci“ a umístili se spolu na 2. místě v JH. Velmi pěkný komentář rozhodčího pana Kukly, při posuzování Rexe, přivedl Radka k rozhodnutí, že Rexíka čas od času na některé klubové výstavě ukáže.

Když už je řeč o vystavování, tak nesmím zapomenout na to, že právě „bezpapírák“ Falko splnil Radkovi jeho vystavovatelské ambice: na Voříškiádě v Hranicích (srpen 2007) získali 3. místo ve skupině a vyhráli soutěž „Dítě a pes“ a na Voříškiádě v Olomouci (září 2007) získali 2. místo ve skupině. Falko je skutečně „předvádivý typ, který dokáže zaujmout“ a je škoda, že se nenarodil jako „pes s PP“.

Od září 2007 také začali Radek s Rexem pravidelně navštěvovat nový cvičák – KVC Zlín-Mladcová a začali cvičit pod vedením manž. Ostrčilíkových.

Rex a figurant Marek Ostrčilík

V prosinci jsem si zlomila nohu a protože jsem s nepochůznou sádrou musela trčet doma, tak jsem alespoň toho času využila k přestavbě našich webových stránek.

webové stránky Z REXFALU

webové stránky Falka

webové stránky Rexe

V únoru 2008 jsme se byli podívat na Mezinárodní výstavě v Brně a ve Zlíně proběhla jednodenní výcviková akce chodských psů, kam byli přizváni i místní novináři. Náš Falko je natolik zaujal, že se nakonec jeho fotka objevila v regionálním tisku.

Rexík po operaciV březnu 2008 Rexík podstoupil operaci, při které mu vyjmuli z břišní dutiny vadné (nekleslé) varlátko …. z třísla se nakonec stáhlo až do bříška, ale naštěstí ne daleko, takže má Rexík na bříšku jen 6 stehů. Ale i tak to pro něj bylo bolestivé a nepříjemné, zvláště, když se na vyholených místech jeho tělíčka projevila alergie na desinfekci. Probděli jsme s ním dvě noci, kdy Rexík seděl na schodišti a chladil si bříško a podbřišek o schody … bohužel únavou usínal a my jsme ho museli hlídat, aby nezadříml a neskulil se dolů ze schodů. Rexík se Další dvě noci jsem s ním pak „kempovala“ na chodbě v přízemí, kde je o něco chladněji a hlavně: nejsou tam schody! Pak už jsem byla natolik unavená a nazmrzaná, že jsem vymyslela jiné řešení: vyskládala jsem část věcí z nízké skříňky u schodiště a skříňku jsem pak na noc přitáhla před schody a zabránila tak Rexíkovi vstup na schodiště. Rex sice dál usínal v sedě, ale tentokrát měl na jedné straně skříňku a na druhé Falka. Bylo to zvláštní a zajímavé: Falko nikdy nespával a nespává vedle Rexe .. lehl si k němu vždy jen v tom okamžiku, kdy Rexík usínal v sedě … možná to byla jen náhoda, ale vypadalo to, jako by ho chtěl chránil před pádem na zem. Nyní už jsou stehy venku a zdá se, že je Rexík v pohodě.

Před operací jsme u Rexe nechali udělat RTG kyčlí a z výsledku: 0/1 máme velkou radost J. Škoda, že nás to nenapadlo už loni, když šel na operaci Falko L .

Začátkem dubna 2008 absolvovali Radek s Rexíkem svůj první závod a podařilo se jim v kategorii začátečníků nasbírat bodíky na první místo J. Udělali mi velkou radost. I když se takové vítězství (v Klubovém závodu a ještě v kategorii začátečníků) může někomu zdát jako nepodstatné a zanedbatelné, z mého pohledu je to naopak (vzhledem k nepříjemným skutečnostem, které už Radek s Rexem v minulosti překonali) vítězství velmi důležité.

Radku a Rexíku: GRATULUJI, JSTE ŠIKULKY, JEN TAK DÁL !!

Obrazek

Uvidíme, co přinese následující rok. Radek plánuje s Rexíkem účast na několika výcvikových akcích (snad se přihlásí i na nějakou zkoušku) a s Falkem účast na několika Voříškiádách.

Tři z Rexfalu :-)

Napsala: Iveta M.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jen tak dál

(Lenka se s mečkou, 12. 4. 2008 8:56)

Gratulujeme k úspěchům a přejeme Radkovi a Rexíkovi další úspěchy ..a hlavně ať Vás to oba nadále baví !!!!