Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ačkoliv Rexe dědičná vada varlat vyřazuje nejen z chovu, ale i z výstav, rozhodl jsem se, že se vždy jednou za rok zúčastníme speciální nebo klubové výstavy chodských psů a předvedu Rexíka ve třídě „Mimo konkurenci“ a pak si zasoutěžíme v Junior handlingu.

-------------------------------------------------------------------------------------

 

Speciální výstava chodských psů

Zbraslav u Brna 6.8.2006

autor: T. Kocián

autor: T. Kocián

 

Třída BABY

 

Posuzoval: Ladislav Kukla

 

Posudek:

 

Téměř půlroční pes, správného formátu, pěkné hlavy, se standardníma ušima, již pevného hřbetu, správně položenou zádí, prostorný hrudník, velmi hezká struktura srsti i rozložení znaků. Pes bohužel zatím nemá zpuštěná varlata.

 

 

DÍTĚ A PES:  5. místo

 

Byla to úplně moje první výstava. Měl jsem ukrutnou trému a přenesl jsem ji i na Rexíka a tomu odpovídalo i naše 5. místo v soutěži Dítě a pes.

 

 

  

Klubová výstava chodských psů

Mostkovice u Prostějova 15.9.2007

autor: J. Popková

autor: J. Popková

 

Třída: MIMO KONKURENCI

 

Posuzoval: Ladislav Kukla

 

Posudek:

1,5 letý pes správného formátu, typické hlavy, pevného hřbetu, správně položené zádi, prostorný hrudník, elegantní pohyb, správné struktury i délky srsti jakož i rozložení znaků. Pes výborně předveden.  Bohužel pes je kryptorchid.

 

 

Tentokrát jsem již trému neměl, protože jsem si předvádění psa ve výstavním kruhu natrénoval s Falkem na Voříškiádě. Předvedení ve třídě „Mimo konkurenci“ se nám s Rexíkem moc povedlo. Pan rozhodčí nám (majitelům:tzn. mě a mamce) poděkoval, že Rexíkovu dědičnou vadu netajíme a že jsme psa přijeli ukázat na výstavu. Současně konstatoval, že je velká škoda, že Rex nemůže do chovu, neboť by pro chov byl velkým přínosem nejen svým vzhledem a elegancí, ale i typickou povahou. 

 

 

JUNIOR HANDLING I. kategorie: 2. místo

 

V JH jsem správně odpověděl na obě otázky, ale když jsem měl předvést figuru „L vlevo“, tak jsem při otočce zapomněl, že nejsem na cvičáku a provedl jsem s Rexem předpisovou otočku, nad kterou by naše výcvikářka jistě zajásala, ne však pan rozhodčí, kterému jsem při otočce a chůzi zpět zaclonil výhled na psa, což byla hrubá chyba.