Jdi na obsah Jdi na menu
 


Náš první závod

6. 4. 2008

chůze u nohyMým úplně prvním kynologickým závodem byl Klubový závod v poslušnosti, pořádaný 5.4.2008 Kynologickým výcvikovým centrem Zlín-Mladcová.

Protože byl Rex pouze dva týdny po operaci a stehy mu z bříška tahali tři dny před závodem, přihlásil jsem se do kategorie začátečníků, kde nebylo přeskakování překážek. V této kategorii bylo přihlášeno celkem 6 závodníků, já jsem z nich byl nejmladší. Vylosoval jsem si startovní číslo 3. Měl jsem trochu obavy z toho, jak nám to s Rexíkem půjde … kvůli jeho operaci jsme totiž museli udělat ve výcviku na chvilku pauzu. Hned u přivolání jsme ztratili tři body, protože se Rexík začmuchal v trávě a já jsem musel povel Podání tlapky při předávání aportuzopakovat. Přivolání se zdařilo na druhý pokus, Rex přiběhl a pěkně předsedl. Po jednom bodu jsme pak ještě ztratili za ovladatelnost na vodítku, za dlouhodobé odložení a ve skupině za cvik „Vstaň“. Plný počet (tzn. 10) bodů jsme získali za S-L-V na vodítku, za aport a za ovladatelnost ve skupině. Moc mě potěšil Rexík při aportu, kdy mi míček pěkně přinesl, předsedl, míček nežužlal a pěkně mi ho předal … neodpustil si však své tradiční podání tlapky při předávání aportu .. Rex je prostě komik J.

Barbora, která nás posuzovala, mi při hodnocení řekla, že se někdy tolik snažím provést cvik, že tím Rexíka úplně popletu. Celkem jsme s Rexem ukořistili 64 bodů z maximálního počtu 70 a tím jsme se stali vítězi ve skupině začátečníků.

foto: Pavla OstrčilíkováMěl jsem velikánskou radost J.

Tatínek z mého prvního závodu natočil VIDEO, takže jsem se doma podíval, kde všude jsem udělal chyby a co je potřeba pořádně docvičit. Dokonce jsem si všiml, že se nám téměř celou dobu pohybovala za zády srna ... v KVC ví, jak mají divákům zpestřit podívanou na závod J.

Napsal: Radek M.

Výsledková listina

Fotografie (autor: Pavla Ostrčilíková)

Obrazek