Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výcvikový víkend chodských psů, Žirovnice, 06/2008

24. 6. 2008

Obrazek

Na výcvikový víkend jsem se moc těšil. V sestavě: já, rodiče a oba psi (Tomáše jsme nechali doma pod dozorem babičky, neboť se nám již do auta nevešel), jsme vyjížděli až v pátek ráno (ve velmi brzkých ranních hodinách), ale tím pádem jsem z pátečního výcviku promeškal jen ranní stopování (později jsem zjistil, že jsem nebyl sám, kdo ten den stopování vypustil :-D).

ObrazekNež se ostatní vrátili ze stop, tak jsme se stihli ubytovat. Chatka byla sice taková „vybydlenější“ a postele v přízemí na první pohled prozrazovaly, že zde jistě neplatí „Sabaka nou to bed“ (pro ty, co nekoukají na fotky Lucky S. překládám: „Pes nesmí do postele“). Právě proto jsem si dobrovolně vybral spaní „na bidle“. Rodiče proti tomu nic nenamítali (asi se jim nechtělo lozit „na patro“) … čehož později jistě litovali, neboť Falko s Rexem okamžitě poznali, kde je v chatkách místo pro psy …. každý pes se ubytoval v jedné posteli. Falko se upelešil v posteli u maminky a s menšími přestávkami (venčícími a krmícími) zde trénoval dlouhodobé odložení až do následujícího rána … a pak přesídlil na Obrazekdruhou postel …. možná, aby to tátovi nebylo líto, ale nejspíše proto, že tatínek má lepší spacák než maminka. Však se také táta večer pořádně zapotil, než vysypal Falka se svého spacáku. Z postele se mu ho však již vystrnadit nepodařilo … a tak strávil noc jako skrčenec - s věrným psem u nohou :-D.

Ale zpět k výcviku. S Rexem jsme byli přiděleni do skupiny k Lucii. Zatím, co my jsme s Rexem procvičovali v pátek dopoledne poslušnost, tatínek si zajel pro povolenku a pak u nedalekého rybníka rozbalil své rybářské „nářadíčko“ (mamka by řekla: rybářské krámy :-D).

ObrazekV pátek odpoledne mě mamka vyměnila s Ostrčilíkovými za jejich Ráďu, se kterou se pak vydala k rybníku. Tam Ráďa pomáhala „strejdovi Radkovi“ (mému tátovi) rybařit. Mě Ostrčilíkovi navlekli do figurantských kalhot a honili mě v kruhu mezi štěkajícími psy L … kdepak, figurantské kalhoty jsem si navlekl dobrovolně a byl jsem moc rád, že Pája s Márou jsou ochotni učit mě figurovat J. Tímto také děkuji všem, kteří byli ochotni na mě poštvat své psy J.

V pátek večer zorganizovala Lucka S. s Tomem hru s disky. Zahrál jsem si také a moc mě to bavilo.

ObrazekV sobotu ráno mě mamka probudila a vystrkala z chatky, abych šel s Rexem stopovat. Byl jsem tak rozespalý, že byl téměř zázrak, že jsem si vzal správného psa (naštěstí máme jednoho černého a druhého bílého, tak se to lépe rozlišuje). Zato jsem ale v chatce zapomněl krabičky na pamlsky (dávám je na stopě pod předmět) a když jsem pak při stopování ještě pošlapal Rexovi lom stopy L, pokoušel se o Lucii infart. Sobotní výcvik poslušnosti zkrátila pořádná bouřka, která nás zahnala do chatek a některé (např. maminku s Falkem) až do postelí. Přívalový déšť, bouřka a kroupy také Obrazekznemožnily nácvik obran, tak alespoň udělal Mára v klubovně malou instruktáž a diskusi k obranám. Odpoledne se vyčasilo a bylo možno udělat jedno kolo obran. Odpoledne za námi také přijela Eliška s huskounem Manim (dle PP: Top Gun Marakaja). Falko vedle Manithua vypadal jako „chudý příbuzný“. Eliška mi přivezla opasek s nášivkou choďáčka a pro naše psiska spoustu dobrůtek, které jsme si objednali v jejich internetovém obchůdku.

V neděli ráno si někteří nadšenci přivstali na stopy, dopoledne pak byly obrany a po obědě jsme se rozloučili a rozjížděli se do svých domovů.

 

Radek M.

Odkazy:

fotogalerie Maxova smečka

fotogalerie Efka a Ajša

fotogalerie Lucka S.

fotogalerie Ariele

video – naše

video – Maxova smečka

video – Lucie a Foster Krosandra

video – Lucka a Darri Stamo-Bud

video Ostrčilíkovi – Ráďa a Lujzík obranář

video Ostrčilíkovi – Ráda, vycházející hvězda dogfrisbee