Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prázdniny 2007

20. 10. 2007

ObrazekNa prázdniny jsem se sice těšil, ale bylo mi líto, že budu méně času s Rexíkem, protože babička odmítla hlídat na chatě, kromě mě, Tomáše a dědy J, ještě „čokla“ – jak prohlásila a ještě dodala, že my všichni dohromady jsme „sestava na jistou mrtvici“.

Prázdniny jsem si tedy naplánoval tak, abych Rexe moc nezanedbával.

Začátkem července jsme byli na dovolené na chatě a protože v tu dobu byla na Moravě na dovolené i „Evička od Akouše“, tak jsme se domluvili na společném výletě do okolí hradu Buchlov. Na výlet jsem pozvali i další naše známé a kamarády od choďáků.

Povídání a fotky z výletu ZDE.

Hned po výletě na Buchlov jsme absolvovali výlet s chodskými psy na NPR Čertoryje. Povídání a fotky z výletu ZDE.

ObrazekAbychom s Rexíkem nezlenivěli, tak jsme pravidelně dojížděli na cvičiště ZKO v Dubňanech. Lucie nám vysvětlila jak postupovat při nácviku revíru. Děda mi pomohl vyrobit zástěnu a pak se revíry nacvičovaly i na chatě. Tento nácvik se líbil nejen Rexíkovi, ale i Falkovi, který ochotně pomáhal Rexíkovi za zástěnou štěkat, neboť tušil, že po štěkání bude následovat odměna – pamlsek. Ale to by nebyl Rexík, aby si cvik opět nějak nevylepšit J.

Na chatě jsem si (za vydatné pomoci dědy) vyrobil i několik překážek na agility a tak jsme mohli s Rexem trénovat i o prázdninách.

Fotky našeho soukromého miniparkuru ZDE.

ObrazekV polovině července jsem se byl podívat s mamkou a s oběma hafany v ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce a také jsme se zastavili na krátkou návštěvu za Luckou a Darrim.

Foto a povídání ZDE.

Lucka mě naučila pár hodů diskem a tak jsem na chatě poctivě trénoval.

Důkazy najdete ZDE.

Na začátku srpna jsem se s Falkem zúčastnil Vořiškiády v Hranicích, kde jsme vybojovali třetí místo ve skupině a první místo u soutěži Dítě a pes.

Povídání a fotky ZDE.

Na skok jsme se také zastavili za Pavlou a Evou ve Fryštáku, kde právě probíhal Fryštácký dogtrek. Velmi rád chodím na výlety se psem a proto si někdy v budoucnu (až budu starší a dospělejší J) určitě nějaký dogtrek s Rexíkem vyzkoušíme.

ZDE je několik fotek z krátké návštěvy DT.

ObrazekV polovině srpna měli rodiče zase dovolenou a opět jsme byli na chatě. S mamkou a se psy jsme si udělali pěší výlet okolo řeky Moravy. Krásné zážitky z výletu nám však pokazil nepříjemný zážitek – setkání s nezodpovědným majitelem loveckých psů. Toto pak negativně ovlivnilo i zbytek našich aktivit v době dovolené. Rexík, po pokousání cizími psy, celý týden kulhal (vlastně trochu kulhá ještě dnes L), měl naordinovaný klid a tak jsem si procvičoval agility (zejm. navádění psa na překážky) s naším Falouškem.

Fotky a vyprávění z výletu ZDE.

Původně jsme měli naplánované dva pěší výlety se psy, ale protože Rex musel odpočívat a Fali toho „agihopsání“ měl už také plné tlapky J, tak jsme pozměnili plány, nechali jsme hafany pod dozorem tatínka na chatě a vyjeli jsme si s mamkou na výlet na kolech.

Fotky z výletu najdete ZDE.

ObrazekNa závěr dovolené jsme se zúčastnili (jako „vedoucí výpravy“) výletu s chodskými psy.

Povídání a fotky ZDE.

Někdy mezi tím vším jsem se chodil koupat do přehrady, lovit ryby, trénoval jsem hody diskem (létajícím talířem).

A fotili jsme a fotili. Prázdninové fotografie najdete ZDE a další pak ZDE.

Prázdniny jsem však musel ukončit předčasně, protože se ukázalo, že po předprázdninovém úrazu (spadla mi na nohu těžká plastová plotna) mi pod původním nehtem vyrostl ještě jeden nehet – nový, jenže zarostl do měkké tkáně na palci L, takže jsem si na závěr prázdnin „střihnul“ narkózu a operaci palce. Upřímně řečeno: tenhle adrenalin tedy opravdu nemusím L. Navíc mě to znemožnilo na nějakou dobu pohyb a tak jsem té spousty volného času využil ke hře na počítači a také k sepsání mých prázdninových zážitků.

Radek M.