Jdi na obsah Jdi na menu
 


Druhá kniha hříchů

24. 2. 2007

aneb co dokáže „to hodnější štěně z vrhu“

Obžaloba:

Skoro zlikvidoval záhon jahod a sazenice roztahal po celé zahradě.

Důkaz:

Obrazek

Obhajoba:

V srpnu jsem na chatě viděl, jak děda také přenáší sazenice jahod a zahrabává si je v záhonku na zahradě. Moje panička mu v tom dokonce pomáhala (asi nějakým omylem, neboť doma se takové práci vyloženě vyhýbá). Jen pro upřesnění dodávám, že ani děda ani moje panička neumí pořádně zahrabávat. Práci odbývali a sazenice zahrabávali tak ledabyle, že vždy ty zelené konce jahod čouhaly nad hlínu.

Protože je panička poslední dobou dost zaměstnaná, rozhodl jsem se, že jí pomůžu jahody na naší zahradě přesadit, neboť jak jsem již uvedl, panička se této práci doma obloukem vyhýbá. Netušil jsem, že leden a únor nejsou vhodným obdobím na přesazování. Vždyť letošní leden a únor vypadají úplně stejně jako loňský březen a duben.

 

 

 

Obžaloba:

Zlikvidoval (zadupal) kus trávníku na zahradě.

 

Důkaz:

Obrazek

Obhajoba:

Jsem si velmi dobře vědom skutečnosti, že jsem byl pořízen jako PES HLÍDACÍ. K řádnému hlídání bezesporu patří i pravidelné obchůzky svěřeného území. Dále dodávám, že na některých místech ta tráva stejně nebyla.

 

 

Obžaloba:

I přes výslovný zákaz pokračuje v poškozování vstupních dveří ze zahrady do domu.

 

Důkaz:

Obrazek

Obhajoba:

Okusováním dveří jsem bojoval za psí práva našeho Falka. Páníček (poté, co jsem odmítl uvolnit místo v jeho křesle) prohlásil, že psi patří na zahradu, ale v konečné fázi na tu zahradu vystrčil jen mě a Falka zadržoval v domě. Domnívám se, že to byla velká nespravedlnost, protože Falko je také pes a měl právo být na zahradě se mnou (vždyť zrovna tak krásně pršelo a to bláto úžasně čvachtalo a lepilo se na tlapky). Trochu mě ale překvapilo, že Fali boj za svá psí práva vzdal hned v začátcích, resp. nebojoval vůbec a naopak byl zalezený pod kuchyňským stolem a byl tam potichounku jako myška.

Když si konečně páníček všiml, že na zahradu vystrčil pouze jednoho psa a šel svůj omyl napravit (a vystrkat vzpouzejícího se Falka za mnou na zahradu), bylo už pro předmětné dveře stejně pozdě, neboť už měly uštípnutou lištu  a od bláta byly až po kliku (ne-li výš).

 

Pro všechny body obžaloby nám společnou polehčující okolnost - můj nevinný psí pohled.

Obrazek

Když se takto kouknu na paničku nebo na páníčka, tak určitě bez váhání prohlásí:

 

 

NEVINNEN VE VŠECH BODECH OBŽALOBY !